بــــلاگ مــــــا

نارون چگونه کار می کند؟

نارون یک استارتاپ استودیو است که در حوزه بازار سرمایه فعال است. این مجموعه در تیرماه 99 با مشارکت گروه مالی آگاه، مهدی کاظمی و مهدی عینعلی شروع به کار کرد. هدف از نارون توسعه کسب و کارهای فناورانه در بازار سرمایه و ارایه راهکارهای نوین در این بازار است.

در این مطلب می خواهیم راجع به عملیات شکل گیری یک استارتاپ در نارون صحبت کنیم. به عبارت بهتر به این سوال پاسخ دهیم که نارون چگونه کار می کند. به این منظور در چند بخش به پرسش های متداول در نارون پاسخ داده ایم.

ایده های کسب و کاری نارون از کجا می آیند؟

نارون روی ایده های داخلی خود کار می کند. بنابراین به طور معمول ایده ها از بررسی های بازار گروه مالی آگاه، همکاران گروه مالی آگاه و تجربیات داخلی نارون ایجاد می شوند.

این به این معنا نیست که اگر ایده مشخصی دارید و می خواهید با ریسک کم آن را توسعه دهید با نارون مطرح نکنید. در صورتی که ایده شما همراستا با نارون باشد، نارون آن را مشابه ایده های داخلی خود پرورش می دهد و امکانات و تیم را فراهم می کند و شما هم می توانید در قالب آن تیم با در اختیار گرفتن سهام تشویقی فعالیت کنید.

بعد از ایده چه مسیری طی می شود؟

ایده که در هیات مدیره نارون به تصویب رسید (این فرآیند معمولا یک هفته تا یک ماه طول می کشد)، مدیر کسب و کار آن ایده انتخاب می شود. به این منظور یک نفر با تحصیلات مرتبط با مدیریت و با تجربه قابل قبول در حوزه کسب و کارهای نوین فناوری اطلاعات انتخاب می شود. این فرد باید علاقه مند به چالش های سخت راه اندازی کسب و کار باشد.

اگر شما شرایط پذیرش مدیریت کسب و کار در نارون را دارید، حتما به [email protected] پیام دهید. در نارون تعداد زیادی ایده برای شروع وجود دارد و همیشه برای شما جایگاه مناسبی وجود خواهد داشت.

پس از انتخاب مدیر کسب و کار، نارون مسئولیت تشکیل تیم فنی و تیم کسب و کاری با مشارکت و تایید مدیر کسب و کار را به عهده می گیرد. در مدت زمان کوتاهی (حدود یک ماه) که مدیر کسب و کار در حال دقیق کردن مدل کسب و کار است، نارون هم فرآیند تشکیل تیم را پیگیری می کند.

بعد از تشکیل تیم، روی کلیاتی از مدل کسب وکار، اهداف کسب و کار و منابع مورد نیاز توافق می شود و کسب و کار آغاز به کار می کند. بدیهی است چون توسعه به صورت استارتاپی و با فرآیند چابک پیش می رود ممکن است بخش هایی از این توافق در طول زمان تغییر کند.

سهامداری تیم ها در نارون چگونه است؟

نارون برای اعضای تیم هر کسب و کار، سهام تشویقی در نظر می گیرد که این سهام به طور معمول در 3-5 سال و پس از دستیابی به اهداف مشخص شده نقد می شوند. مدیر کسب و کار، مدیر فنی، و اعضای کلیدی هر کسب و کار امکان دریافت این سهام تشویقی را دارند.

نارون تضمین می کند تا تامین مالی کسب و کار برای توسعه محصول اولیه و عرضه به بازار سهام تیم رقیق نشود.

ما را در شبکــــه های اجتماعی دنبال کنید

همراهان عزیز نارون برای اطلاع از آخرین وضعیت رمـــز ارزها و اینکه در نـــارون چه می گذرد، ما را در شبکه های اجتماعی همراهی نمایید: